خانه / بین الملل / سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا: ایران منتظر انتخابات بماند

سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا: ایران منتظر انتخابات بماند

سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا:
ایران منتظر انتخابات بماند
استاد بازنشسته علوم سیاسی دانشگاه بوستون و سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا تنش‌های کنونی را نتیجه تصمیمات احمقانه دولت ترامپ دانست و گفت: در حال حاضر ایالات متحده توصیه‌های افرادی مانند ماکرون را نادیده گرفته است. ماکرون تاکید کرده است که به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد. اگر او بتواند تنش‌ها را کاهش دهد و دو طرف را به هم نزدیک کند و ترامپ را قانع کند، به نظر من مستحق جایزه صلح نوبل خواهد بود.
«اندرو باسویچ» (Bacevich, Andrew J) استاد پیشکسوت و بازنشسته علوم سیاسی و متخصص روابط بین‌الملل و مطالعات امنیتی در دانشگاه بوستون آمریکا است. او که سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا است، کتاب‌های بسیاری در حوزه روابط خارجی نوشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به آثاری چون «قوانین واشنگتن: مسیر آمریکا برای جنگ دائم» و «نبرد آمریکا برای خاورمیانه‌ای بزرگ‌تر» اشاره کرد.
وی هم چنین سال‌ها در حوزه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تحقیق و بررسی و تدریس کرده‌ است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در خصوص تنش‌های میان ایران و آمریکا بیان کرده است.
باسویچ گفت: برای کاهش تنش‌ها نیاز است که هر دو طرف بدانند که یک موضوع و هدف مشترک میان ایران و آمریکا و عربستان وجود دارد و آن این است که ثبات در منطقه برای همه مهم است همین موضوع می‌تواند طرف‌ها را به همزیستی مسالمت‌آمیز نزدیک کند.
وی در ادامه در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تلاش آمریکا بر اعمال سیاست فشار حداکثری گفت: من در ایران زندگی نمی‌کنم اما به نظر می‌رسد که سیاست ایالات متحده یعنی فشار حداکثری، فشار اقتصادی قابل توجهی را بر مردم ایران وارد کرده است. با این وجود نتوانسته است دولت ایران را وادار به تحقق خواسته‌های ایالات متحده کند و در راستای هدف مورد نظر آمریکا بی‌نتیجه بوده است.
این استاد دانشگاه در مورد مذاکره با ترامپ گفت: من ترامپ را برای مذاکره قابل اعتماد نمی‌دانم. ترامپ فردی ضعیف و غیرقابل اعتماد است.
وی در مورد راه حل تنش‌ها برای ایران گفت: به نظر من منطقی‌ترین راه برای ایران این است که منتظر انتخابات بماند به نظر نمی‌رسد ترامپ پیروز انتخابات باشد. ایران می‌تواند منتظر دولت بعدی باشد و با دولت جدید مذاکرات را آغاز کند.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۷۰ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۳ روزنامه صدای ملت