خانه / سیاسی / «جهرمی» دهان مخالفان را گاز اَنبُری بسته است

«جهرمی» دهان مخالفان را گاز اَنبُری بسته است

زرآبادی در نطق میان دستور:
«جهرمی» دهان مخالفان را گازاَنبُری بسته است

نماینده مردم قزوین، آبیک، البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر ارتباطات با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گازانبری بسته است.
سیده‌ حمیده زرآبادی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود درباره وعده وزیر ارتباطات برای فراهم کردن اینترنت بدون فیلتر برای اصحاب رسانه، گفت: آقای وزیر چرا افراد مشخص که خبرهای تعیین شده از سوی مجموعه شما را پوشش گسترده می‌دهند از این امکان برخوردار هستند؟
وی افزود: جنابعالی که فریاد عدالتخواهیتان گوش فلک را پر کرده، چرا این امکان را به صورت شفاف و بدون پیش‌شرط برای همه اهالی مطبوعات فراهم نکرده و نمی‌کنید.
نماینده مردم قزوین با بیان اینکه چرا باید به محض انتقاد اصولی از حضرتعالی، افرادی با نقاب‌های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل شوند تا هر صدا و نقدی را با توهین و تهمت و افترا خفه کنند، تصریح کرد: چرا باید آنکه سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کند با هزاران مشکل مالی معیشتی روبه‌رو باشد و آن دیگری هر ماه با امکانات و خدمات و کارت‌های هدیه، مزد بی‌اخلاقی‌های خود را از جیب بیت‌المال بگیرد؟
زرآبادی اضافه کرد: چرا باید وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است، به جای فعالیت اصولی و زیربنایی و اقدام عملی برای توسعه زیرساخت‌های فناوری و ارتباطی کشور و مقابله عملیاتی با فساد، به دنبال تظاهر و سوء‌استفاده از بیت المال برای تبلیغ خود و سرکوب رسانه‌ای مخالفین و منتقدان و حفظ قدرتش باشد.
وی با بیان اینکه امروز توئیتر وزیر مملو از کارهای نمایشی، آن هم در مورد مسائل شخصی است، نه انتشار اطلاعات کلیدی و گزارش عملکرد وزارتخانه‌اش، گفت: اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می‌کردید نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.
این نماینده مجلس با این پرسش هایی، اظهار داشت: باید پرسید گردش آزاد اطلاعات این است؟ عاقبت اتاق شیشه‌ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم در کجای این عملکرد جای دارد؟
زرآبادی با اشاره به استخدام‌های غیرمتعارف در شرکت ارتباطات زیرساخت، بیان کرد: جنابعالی که این روزها شعارتان حق‌الناس است، کمی هم درخصوص قراردادهای خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح بفرمایید.
وی تاکید کرد: درخصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی همراه اول و رایتل شفاف‌سازی کنید و از انتصابات و استخدام‌های فامیلی و گروهی خود در این شرکت‌ها توضیح ارائه دهید، در حالی که بهترین استعدادهای نخبه کشور بیکار هستند، این استخدام‌ها به دستور چه کسی انجام شده است؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به اینکه آقای رئیس جمهور، مگر شعارتان این نبود که بگذاریم شایستگان به ملت خدمت کنند و قرارمان این نبود که ناکارآمدان و بداخلاقان در خانه باشند، گفت: پس چرا با شروع دولت تدبیر و امید، فردی به عنوان قائم مقام وزیر کار و رئیس هیئت مدیره شستا منصوب می‌شود که مهره‌های نزدیک به خود را در هیئت مدیره رایتل قرار می دهد، رایتلی که معلوم نیست در آن چه مدیریتی صورت گرفته که با سه هزار میلیارد سرمایه‌گذاری به ۱۷۰۰ میلیارد زیان انباشته رسیده است.
زرآبادی گفت: آقای جهرمی می‌دانید که رایتل می‌بایست ۱۲۰۰ میلیارد سالانه به دولت حق درآمد پرداخت می‌کرد و ۱۴۰۰ میلیارد سالانه به تامین‌ اجتماعی سود می‌داد، نگویید که نمی‌دانید این پول به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی باید می‌رسید، که نرسید و یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تمام پیگیری‌ها تحقق نیافت.
وی با بیان اینکه اما با این حجم از ناکارآمدی چند سال بعد همان مدیران پاداش مدیریتی می‌گیرند و مدیریت بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی حوزه ICT و وزارت را در دست می‌گیرند، اذعان داشت: احسنت به این همه لابی، چه خوب توانستید مدیران یک حوزه استراتژیک را در یک ساختمان مسکونی دور یکدیگر جمع کنید و در آنجا مسائل حیاتی را برای خود ببرید و بدوزید.
سخنگوی فراکسیون زنان مجلس با تاکید به پیام‌های وزیر ارتباطات در حمله به منتقدانش، گفت: آقای جهرمی! حق‌الناس و بیت‌المال، این پول‌های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در خصوص آن صحبت شود.
زرآبادی با بیان اینکه جنگ توئیتری و ظاهری به راه انداخته‌اید که چه بشود؟، افزود: درخصوص انحصارطلبی و تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید که به جای توئیت زدن چه اقدام عملی جدی داشته‌اید؟
وی اظهار داشت: مگر خانم مهرنوش مدیرعامل به زور مستعفی رایتل چه می‌خواست بگوید که شما تمام توان خود را گذاشتید تا یک‌ ماهه او را با فشار سیاسی و امنیتی برکنار کنید. با مصوبه غیرقانونی سازمان تنظیم، فشار به وزیر کار، حمله سازمان‌یافته فضای مجازی و انواع و اقسام تهمت‌ها و افتراها و بازی با آبروی یک زن مومن، چه چیز را می‌خواهید از دید مردم و دستگاه‌های نظارتی پنهان کنید؟
این نماینده مجلس ادامه داد: از امکان افشای چه موضوعاتی می‌ترسیدید که پروژه حذف را با سرعت و با استفاده از تمام ابزارها کلید زدید؟ مگر برادر شما به خاطر حفظ وطن و ناموس این کشور در جبهه‌های حق علیه باطل شهید نشده‌اند؟ به راستی این است، ادامه راه شهدا که آبروی یک زن مومن را که حرمتی چون کعبه دارد، بازیچه مطامع خود قرار می‌دهید؟
زرآبادی گفت: گفتید که خانم مهرنوش با دکترای اقتصاد و ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه ICT تخصص و تحصیلات کافی را ندارند. می‌شود پاسخ دهید که جنابعالی و متحدانتان با چه مدرکی در وزارت اطلاعات جذب شدید و بر اساس چه شایستگی و یا عملکرد مثبت یک شبه ره صدساله را در حوزه ICT طی کرده‌اید؟
وی تاکید کرد: آقای جهرمی دغدغه شما حق‌الناس نیست، بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره‌های خودتان و تیمتان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است. مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد.
نماینده مردم قزوین با خطاب قرار دادن رئیس دولت تدبیر و امید، افزود: آقای رئیس جمهور، گفتید که وقتی تفنگ، پول و رسانه در اختیار یک نهاد باشد، فساد می‌آورد. امروز وزیر شما، با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گازانبری بسته است و الحق و النصاف خوب توانسته که مخالفین خود را خوار و خفیف و خراب کند؛ «علی برکت الله».
زرآبادی گفت: البته موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرآیندها قطعاً به مردم و رسانه‌ها گزارش و مستندات را ارائه خواهم داد.

همچنین ببینید

شماره ۱۵۹۲ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۰ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۸۱ روزنامه صدای ملت