آخرین خبرها
خانه / اقتصادی / ایران، دومین کشور جهان در سرعت جذب گردشگر

ایران، دومین کشور جهان در سرعت جذب گردشگر

ایران، دومین کشور جهان در سرعت جذب گردشگر

بنا بر اعلام سازمان جهانی گردشگری با ورود ۴میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر در۶ ماه نخست سال؛ ایران در رتبه دوم «سریع‌ترین رشد گردشگری جهان» قرار دارد
آقای علی اصغرمونسان در حاشیه جلسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس درمحل این وزارتخانه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: در شرایطی که تنش‌های منطقه‌ای برای صنعت گردشگری ما همچون سم است، اما با تدابیری که داشتیم توانستیم این تعداد گردشگر را وارد کشور کنیم و این رتبه خوبی برای کشورمان است.
آقای مونسان گفت: در جلسه با نمایندگان این فراکسیون گزارشی از اقدامات وزارتخانه برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری ارائه کردیم، برنامه‌هایی که در آینده داریم تبیین و موضوعات و مشکلاتی را که نیاز به حمایت نمایندگان داشت مطرح کردیم.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه سرعت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری بسیار بالاست و این حوزه می‌تواند به ایجاد و رونق اشتغال در کشور کمک کند گفت: به ازای هر ۱۰ شغل در دنیا، یک شغل مرتبط با حوزه گردشگری است که در ایران هم به همین شکل است یعنی اگر ما بتوانیم بخش گردشگری را به فعالیت درآوریم، می‌توانیم به ایجاد اشتغال در کشور سرعت بخشیم.
آقای مونسان افزود: حجم سرمایه گذاری به ازای هر شغلی در حوزه گردشگری بسیار کمتر از سایر بخش‌های اقتصادی کشور است مثلا در شرایطی که برای ایجاد شغل در صنعت باید ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه کرد در گردشگری با ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون (یعنی چیزی حدود یک دهم) می‌توان شغل ایجاد کرد.
وی با تاکید بر اینکه این وزارتخانه می‌تواند معضل اشتغال را که یکی از بزرگ ترین مشکلات کشور است، حل کند به شرطی که امکانات حداقلی فراهم شود گفت: ان شاء الله با کمک نمایندگان مجلس بتوانیم امسال بودجه وزارت گردشگری را متناسب با حداقل بودجه وزارت خانه‌های دولتی دریافت کنیم تا بتوانیم به اهداف این وزارت خانه برسیم.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در حوزه زیرساخت‌ها اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. بیش از ۲ هزار طرح سرمایه گذاری در حوزه عمرانی دردست اجراست، از جمله ساخت هتل‌ها که خود ایجاد اشتغال کرده است، حتی در بخش میراث فرهنگی، چون از نیروی انسانی برای مرمت استفاده می‌شود باز می‌تواند ایجاد اشتغال خوبی داشته باشد.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۶۰ روزنامه صدای ملت

مفتح: به جای حذف ۴ صفر باید تورم را کاهش دهیم

مفتح: به جای حذف ۴ صفر باید تورم را کاهش دهیم سخنگوی کمیسیون برنامه و …

تلاش برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه کاغذ

تلاش برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه کاغذ مدیرعامل تعاونی لیتوگراف گفت‌: حدود ۱۲۰۰ نفر …

شعبه خرم آباد بانک پارسیان میزبان برنده جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی طرح کیان پارسیان

شعبه خرم آباد بانک پارسیان میزبان برنده جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی طرح کیان پارسیان با …

مقدار سوخت‌گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها به ۲۰ لیتر کاهش یافت

مقدار سوخت‌گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها به ۲۰ لیتر کاهش یافت شرکت ملی پخش فرآورده‌های …

تعرفه برق تغییر نکرده است

تعرفه برق تغییر نکرده است وزیر نیرو گفت: تعرفه برق به هیچ وجه افزایش پیدا …