آخرین خبرها
خانه / بین الملل / ظریف: اروپا نمی‌تواند از برجام خارج شود

ظریف: اروپا نمی‌تواند از برجام خارج شود

ظریف: اروپا نمی‌تواند از برجام خارج شود

وزیر خارجه ایران می‌گوید، سه کشور اروپایی عضو برجام «در موقعیتی نیستند» که بتوانند از این توافق خارج شوند و «از نظر حقوقی حق این کار را ندارند».
این در حالی است که برخی گزارش‌ها حاکی از هشدار اروپایی‌ها نسبت به این موضوع است که اگر ایران گامی دیگر در مسیر کاهش تعهدات برجامی خود بردارد اروپا احتمالاً از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد.
به گزارش وب‌سایت خانه ملت، محمد جواد ظریف، گفت: «اروپایی‌ها در انجام تعهدات خود در برجام کوتاهی کرده‌اند و در مواردی آن را نقض کرده‌اند علاوه برآمریکا که صراحتاً با خروج خود این توافق را نقض کرده اروپایی‌ها نیز این رفتار را در مواردی تکرار کرده‌اند».
ظریف که در مجلس سخن می‌گفت تاکید کرد که «کاهش تعهدات برجامی» ایران، بر اساس پیش‌بینی انجام شده در این توافق صورت گرفته اما اروپا «نمی‌تواند از آن خارج شود».
مجمدجواد ظریف، گفت سه زندانی ایرانی که در خارج کشور به درخواست آمریکا بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند.
وزیر خارجه می‌گوید علاوه بر دو ایرانی زندانی در خارج از کشور که اخیرا آزاد شده‌اند یک ایرانی زندانی در خارج از کشور نیز با وثیقه آزاد شده است.
محمد جواد ظریف، روز یکشنبه، ۱۴ مهر در جلسه علنی مجلس گفت: «یک ایرانی که به درخواست آمریکا بازداشت شده به قید وثیقه آزاد شده، اما هنوز اجازه خروج ندارد، برای اینکه این تلاش‌ها بی‌نتیجه نشود، آنها را رسانه‌ای نمی‌کنیم».
محمد جواد ظریف، روابط با همسایگان و تسهیل امور اقتصادی را “ابَر اولویت سیاست خارجی” ایران در شرایط فعلی خوانده است.
آقای ظریف که برای پاسخ به سئوالات نمایندگان به مجلس رفته بود گفت:کمتر زمانی در تاریخ جمهوری اسلامی داریم که روابط با پاکستان، افغانستان، روسیه، ترکیه، قطر و عراق این‌گونه بوده باشد.”
او به سفرش به پاکستان برای تبریک به عمران خان بعد از رسیدن به نخست وزیری اشاره کرد و گفت اولین وزیر خارجه‌ای بوده که این کار را کرده است. او با اشاره به گفتگوهای مرتب ایران و پاکستان درباره ناامنی‌های مرزی از “روابط خوب” ایران با فرمانده ارتش پاکستان نیز سخن گفت.

همچنین ببینید

سخنگوی دولت: کار آمد نیوز ، خیانت به رسانه بود

سخنگوی دولت: کار آمدنیوز، خیانت به رسانه بود سخنگوی دولت درباره آخرین نتایج بررسی حمله …

سردر گمی دستگاه های اطلاعاتی بیگانه از نحوه دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه

سردر گمی دستگاه های اطلاعاتی بیگانه از نحوه دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه * در …

شماره ۱۴۶۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۳ روزنامه صدای ملت

جوانان با ایمان و قدرت در مقابل ترفندهای دشمنان بایستند

رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع): جوانان با ایمان و قدرت در مقابل ترفندهای دشمنان …

خوشبینی عمران خان برای آشتی ایران و عربستان

درنشست خبری مشترک نخست وزیر پاکستان و رئیس‌جمهور ایران اعلام شد: خوشبینی عمران خان برای …