خانه / بین الملل / ارتباط قتل محافظ پادشاه سعودی با جنگ یمن

ارتباط قتل محافظ پادشاه سعودی با جنگ یمن

القدس العربی فاش کرد
ارتباط قتل محافظ پادشاه سعودی با جنگ یمن
طبق اطلاعات دقیقی که روزنامه القدس العربی به دست آورده است، جنگ یمن از جمله دلایل قتل محافظ شخصی پادشاه عربستان و دیگر افسران ارشد این کشور است که تاکنون قتل آن‌ها اعلام نشده است. همچنین نوعی نگرانی درباره شاهزاده‌هایی وجود دارد که احتمال می‌رود جانشین ولیعهد سعودی باشند.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، رسانه‌های عربستان به شکل بسیار مبهم روز یکشنبه ۲۹ سپتامبر قتل عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان را اعلام کردند اما کارشناسان امنیتی اظهارات رسمی ریاض را مبنی بر اینکه الفغم پس از مشاجره به دست دوستش کشته شده است،‌ نپذیرفتند چرا که محافظ شخصی به دلیل ترس از جانش و احتمال افشای اطلاعات تنها با نظارت امنیتی شدید از قصر خارج می‌شود.
روزنامه القدس العربی اطلاعات دقیقی به دست آورده است که نشان می‌دهند، جنگ یمن با قتل الفغم در ارتباط است. در این راستا، اخبار دقیقی از منبع موثق و مطلع وجود دارند مبنی بر اینکه پادشاه عربستان اخبار کشورش را تنها یک ساعت در روز پیگیری می‌کند، زیرا بیماری او را به ستوه آورده است و به سختی در طول روز، دو ساعت بیدار می‌ماند و مابقی را در خواب و ناتوانی به سر می‌برد. او پس از اینکه اعتمادش را به محیط اطرافش از دست داده و دیگر به پسرش ولیعهد، اعتمادی ندارد، محافظ شخصی خود الفغم را مامور می‌کند اوضاع واقعی کشور را به او اطلاع دهد. ولیعهد در خصوص ارائه اطلاعاتی که خودش انتخاب می‌کند تا به اطلاع پادشاه برسد، محیط اطراف را کاملا در تنگنا قرار داده است.
این منابع می‌گویند، الفغم اوضاع واقعی جنگ یمن، حملات به آرامکو و نارضایتی گروهی از افسران از اقدامات ولیعهد را به پادشاه اطلاع می‌داد و این دلیل اقدام ولیعهد در سر به نیست کردن محافظ ویژه و وفادار پدرش است.
منبع مذکور می‌گوید برخی از افسرانی که در مناسبات رسمی پادشاه عربستان را همراهی می‌کردند، دیگر در مناسبت‌ها حضور نخواهند یافت. به گفته این منبع، اوضاع در خاندان سلطنتی حساس است، چرا که شاهزادگان دیگر قدرت ولیعهد را نمی‌پذیرند و می‌دانند که او موضوع هتل ریتز کارلتون یعنی بازداشت شاهزاده‌ها را تکرار نمی‌کند. اما برای دور کردن آن‌ها دست به کارهای غیرممکن می‌زند و رقبا را زیر نظر می‌گیرد. ولیعهد اکثر شاهزاده‌ها را از ریاض تبعید کرده است، به ویژه محمد بن نایف، ولیعهد سابق این کشور را به شمال عربستان تبعید کرده و احمد بن عبدالعزیز نیز تحت مراقبت شدید قرار دارد، چرا که می‌تواند خاندان سلطنتی را کنار یکدیگر جمع کند.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۷۰ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۳ روزنامه صدای ملت