خانه / اجتماعی / هیئت عشاق العباس(ع) لرستانی های مقیم پایتخت در عاشورای حسینی به روایت تصویر

هیئت عشاق العباس(ع) لرستانی های مقیم پایتخت در عاشورای حسینی به روایت تصویر

هیئت عشاق العباس(ع) لرستانی های مقیم پایتخت

در عاشورای حسینی به روایت تصویر

 

دسته جات منظم هیئت عشاق العباس(ع) لرستانیهای مقیم تهران به مناسبت ماه محرم ،همانند گذشته در منطقه ۵ پایتخت گردهم آمدند و دگر بار ،شجاعت، ایثار و راه ومنش حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران حق جویش را زنده و گرامی داشتند.
سوگواری اقشار مختلف مردم، اعم از کودک و نوجوان وبزرگ ترها که درجمع آنان لرستانی ها با روش خاص عزاداری، حضوری به یاد ماندنی در سوگ ابا عبدالله حسین(ع) به ثبت رساندند ،جالب توجه بود.
لرستانی های صادق وبی ریا وپرتلاش ازهر طیف و طبقه ای اعم ازکارگر،کسبه، وکیل، وزیر، اساتید، ورزشکار، هنرمند و…که در میان صفوف آنان دکترعلی القاصی مهر دادستان تهران بزرگ، مهندس اسماعیل دوستی عضو هیئت مدیره بانک پاسارگاد ایران، دکترحناچی شهردار تهران، سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ وتنی چند از دیگر خدمت گزاران صدیق مردم حضور داشتند ،مراسم عزاداری سرور وسالار شهیدان ویاران تاریخ ساز آن حضرت را با شکوه فراوان برگزار کردند.
در روز عاشورای حسینی، پیروان آن حضرت خود را به گل متبرک شده حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آغشته و ندای هل مِن ناصر ینصرنی حضرتش را به لهجه شیرین لری درمراسم بزرگداشت عاشورا سر دادند که مورد توجه وتحسین انبوه حاضران قرار گرفت.
این مراسم منحصر به فرد ایران زمین که دردل عشاق اباعبدالله الحسین (ع) جای گرفته و جلوه هایی از تاریخ عاشورا را تداعی می کرد، با بیانات روحانیت معزز از جمله حجت الاسلام والمسلمین عباسی فرد ، حجت الاسلام والمسلمین سرلک ،آیت الله سید محمد جواد علوی طباطبایی بروجردی (نوه حضرت آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی مرجع بزرگ شیعیان جهان) جلوه ای به یاد ماندنی بخود گرفت.
مرورحوادث و رشادت های امام حسین (ع) و یارانش درتاسوعا و عاشورای حسینی و تجلی عظمت سیره آنان درشجاعت و پایمردی مردم سخاوتمند و پاک طینت لرستان که در طول تاریخ و به ویژه دوران ۸ سال دفاع مقدس به همت دلاوران لرتبار در کسوت نیروهای بسیجی،سپاهی و ارتشی موجب شکست بزرگترین اتحاد جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ گردید،بر جذبه وگیرایی این مراسم افزوده بود.
مردم غیرتمند لرستان بزرگ اعم از زن و مرد و پیر وجوان،این بار نیز با حضور گسترده وپرشوردر مراسم حسینی در دسته‌جات منظم ،خیابان‌های اطراف خیمه عاشورایی را زینت بخشیده و بر استمرار راه و زندگی اباعبدالله الحسین (ع)تاکید کردند.
در این مراسم مداحان خوش نوا ازجمله دکتر سیدعلی موسوی و حاج کمره ای به نوحه خوانی پرداختند و حاج حسین سلوک موسس هیأت عزاداری عشاق العباس(ع) مطالبی ایراد نمود.لازم به ذکر است مادر حاج حسین سلوک نیز همزمان با روز عاشورا تشییع و در قبرستان حضرت عبدالعظیم(ع) به خاک سپرده شد.
ضمنا نماز روز عاشورا و همچنین شام غریبان باشکوه هرچه بیشتر برگزار گردید.

عکس ها: امیر رضا بیرانوند

همچنین ببینید

شماره ۱۷۷۲ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۷۷۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۷۶۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۷۶۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۷۶۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۷۶۵ روزنامه صدای ملت