آخرین خبرها
خانه / استانها / مردم اگر در پنج – شش ماه توقع شان انجام نشود می‌گویند اینها هم آمدند و هیچ کاری نکردند

مردم اگر در پنج – شش ماه توقع شان انجام نشود می‌گویند اینها هم آمدند و هیچ کاری نکردند

معاون اول قوه قضاییه:
مردم اگر در پنج – شش ماه توقع شان انجام نشود می‌گویند اینها هم آمدند و هیچ کاری نکردند

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به امید ایجاد شده دردل مردم برای مبارزه واقعی وقاطع با مفسدان ورانتخواران ،بر قاطعیت دستگاه قضا با این قماش بدون تبعیض ودر چارچوب قانون تاکید نمود و تصریح کرد :همه مسئولان وائمه جمعه در این فضایی که ایجاد شده باید باحداکثر توان با فساد ،بدون تبعیض مبارزه کنند . زیر اگر در پنج – شش ماه مردم ببینند توقعی که داشتند انجام نشده بدبین می‌شوند و می‌گویند این ها آمدند و هیچ کاری نکردند.
حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای عصرروز شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه یکی از وظایف مهم حکومت اسلامی ایجاد و گسترش عدالت است، تصریح کرد: یکی از مأموریت‌های انبیای الهی همین بوده است، یکی از چیزهایی که در تحقق عدالت مؤثر است امر به معروف و نهی از منکر است، امام حسین (ع) هرآنچه در طبق اخلاص داشت تقدیم کرد برای امر به معروف، از جان عزیزان و یاوران و طفل شیرخواره خود مایه گذاشتند برای اینکه معروف‌ها را احیا کنند و از منکرات و منکر بزرگی که در آن مقطع بود جلوگیری کنند.
محسنی اژه ای با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم هدف نظام الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان قسط و عدل است محقق شود باید همه ما آمر به معروف و هم ناهیان از منکر شویم، افزود: با صدای بلند می گویم قوه قضائیه امروز همچنان که مصمم است قاطعانه و بدون تبعیض با انواع فساد از جمله فساد اقتصادی برخورد کند، به همین میزان از آمران به معروف حمایت می‌کند و خودش هم جزو آمران
وی با بیان اینکه قوه قضائیه به همان میزان که با انوع فساد برخورد می‌کند، از آمران به معروف حمایت می‌کند،افزود:امروز از جمله معروف‌ها اصل نظام اسلامی است، بنابراین حفظ نظام اسلامی بر همه ما واجب است و هرکس به هر میزانی با زبان، قلم و قدم خود در فضای مجازی و دیجیتال و عمومی به این نظام مقدس که مرهون خون همه شهدا است خیانت کند با او برخورد می‌کنیم.
محسنی اژه ای با بیان اینکه امروز اگر کسانی آگاهانه یا ناآگاهانه عزت مردم و کشور را بفروشند بر همگان واجب است جلوگیری کنیم و هشدار دهیم، افزود:اگر با هشدار،عمل نکردند، وارد میدان شویم، و اگر کسانی بخواهند با دشمن آگاهانه یا ناآگاهانه همدستی کنند و عزت اسلام و نظام و شهدا را به بیگانگان واگذار کنند بدانند در حافظه مردم و قوه قضائیه باقی می‌مانند و با آنها در آینده برخورد خواهد شد. قانون و مردم از آنها نمی‌گذرند.
معاون اول قوه قضاییه با انتقاد از اصراف وعدم استفاده بهینه از زمان در مراسم ها ،گفت: امروز تعداد زیادی از نفرات در این سالن حضور دارند، از این مقدار نفر ساعتی که در اینجا مصرف شده باید برای خدمت به مردم و کشور استفاده بهینه کنیم و نباید اینجا بنشینیم تنها از یکدیگر تعریف کنیم. من امیدوار بودم برخی از سروران عزیز اینجا صحبت کنند، برخی از کسانی که صحبت کردند بگویند امروز در لرستان این مشکلات را داریم و پیشنهاد ما برای حل آن این است.
معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید همیشه نسبت به بیت المال اهتمام داشته باشیم، باید نسبت به هزینه کرد بیت المال بیش از پیش دقت کنیم، افزود: در خیابان می‌آمدم دیدم برای تودیع و معارفه امروز خیلی بنربه نام روابط عمومی ،شهرداری ،شوراش شهر زده‌اید، اینها عزت و بزرگی نمی‌آورد.
معاون قوه قضاییه افزود: در خیابان دیدم بنرهای بسیار بزرگ زده‌اند که نمی دانم چقدر هزینه دارد، آیا این از جیب خودمان هزینه شده یا از جیب بیت المال؟ یک جاهایی زیر بنر نوشته است روابط عمومی، شهرداری وشورای شهر و… دقت شود در هزینه بیت المال.
حجت الاسلام اژه ای تصریح کرد:امروز قوه قضائیه عزمش را جزم کرده و که تأثیرهم داشته و مردم به حق امیدوار شده‌اند که با فساد با قاطعیت برخورد می‌شود، از مردم و مدیران و نیروهای اطلاعاتی و انتظامی، علما، مدیران اجرایی و … خواهش می‌کنم همه دست به دست هم دهیم از فضایی که ایجاد شده حداکثر استفاده در برطرف کردن بسترهای فساد را داشته باشیم.
معاون اول قوه قضائیه افزود:اگر زمانی بگذرد و مردم ببینند آنچه انتظار داشتند انجام نشد بدتر از قبل می‌شود، لذا باید از فرصت پیش آمده استفاده شود و آنچه مورد انتظار مردم است مبارزه قاطع و بدون تبعیض با فساد است
ایشان تصریح کرد: اگر نسبت به مدیری، فردی و یا هر دستگاهی اطلاعاتی دهید ضبط و دنبال می‌شود، لکن ممکن است نتیجه آن زمان بر باشد،اما تردید نکنید که مؤثر است.
محسنی اژه ای یادآور شد: مردم به دستگاه قضائی، اطلاعاتی و امنیتی منکرها را اطلاع دهند و معروف‌ها را ترویج دهند، اگر اشکال و ایرادی از قوه قضائیه می‌بینید منعکس کنید. مرکز گویای ۱۲۹ داریم، از طریق وب و تلفن گویا می‌توان اطلاع داد. مواردی که می‌بینید مستدل و منطقی اطلاع دهید. همه دست به دست هم دهیم در جهت کمک به مردم.
وی با اشاره به اینکه همه مردم کشور ما از جمله لرستان، استانی که شیعه و محب محمد و آل محمد هستند، در میادین مختلف برای کشور امتحان پس داده‌اند و شایسته خدمت هستند، گفت: همه ما افتخار کنیم که خادم ملت باشیم و برای مردم کار کنیم. خواهش من از آقای رزم رئیس کل جدید دادگستری لرستان این است که همراه با دستگاه‌های دیگر بنشیند همفکری کنید تا مشکلات مردم مشخص و حل شود. ابتدا در مقام اصلاح برآییم، ذهنیت اول رفع مشکلات باشد. می‌توان دست کم ۸۰ درصد مشکلات مردم را حل کرد.
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، این پیشگیری را یک دستگاه نمی‌تواند انجام دهد و همه باهم باید تلاش کنیم، تصریح کرد: آیا درست است که در یک استانی که ۶ هزار شهید داده است، انصاف است قتل عمد در این استان واقع شود؟ همه ما خودمان را مسئول بدانیم. می‌دانید یک قتل چقدر تبعات دارد؟ حیف است.
محسنی اژه ای گفت: نیروی انتظامی، سپاه عزیز و قوه قضائیه دست به دست هم دهیم آن‌هایی که قابل ارشاد و هدایت نیستند را پیدا کنیم و مجازات کنیم. نگذاریم آرامش مردم را به هم بزنند. آن‌هایی که قابل تنبه هستند هم تنبه کنیم. درگیری‌ها را به صلح و سازش ختم کنیم. خیر و برکتی که در صلح است در فرآیند دادرسی ما نیست.
حجت الاسلام اژه ای با بیان اینکه توقع مردم مبارزه بدون تبعیض با هر نوع فساد است ،افزود: مردم امربه معروف و نهی از منکر را با رعایت شرایط از جمله مبارزه با مفاسد اقتصادی را مورد توجه قرار دهند ودر اجرای آن اهتمام ورزند.
در این مراسم دکتر سید موسی خادمی استاندارلرستان ،آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد وجعفر بدری رییس کل قبلی دادگستری لرستان سخن گفتند.
در ادامه مراسم محمد رزم مدیر کل جدید دادگستری لرستان با بیان اینکه در استان لرستان جرائم سازمان یافته وجود دارد ،افزود:پرخورد قاطع با این پدیده زشت، اجرای سند تحول،اجرای عدالت ،افزایش آرامش و امنیت در جامعه ،تکریم ارباب رجوع و مردم ،کاهش ورودی پرونده ها ،رفع اطاله دادرسی ،بررسی ریشه های شکل گیری پرونده ها و اهتمام در رفع آنها ،اجرای طرح جایگزین حبس،تشویق قضات عزت آفرین، اولویت دستگاه قضایی استان است .
مدیرکل جدید دادگستری لرستان با اشاره به نزاع ها وقتل های متعدد در استان،گفت :تیراندازی وسیع در شهرها و روستاها و کشیدن اسلحه به روی مردم و مجازات عاملان این حوادث از دیگر اولویت های دستگاه قضایی استان است.
وی گفت برخورد با قاچاق سلاح و مهمات و اراذل و اوباش و کسانی که به آبرو ،حیثیت و آرامش مردم تعرض می کنند با قاطعیت دنبال می‌شود و جلب رضایت مندی مردم به عنوان خروجی کارها درسرلوحه همه تلاش ها قرار دارد.
در این مراسم از جعفر بدری قدردانی شد ومحمد رزم به عنوان مدیر کل جدید دادگستری لرستان معرفی گردید.

همچنین ببینید

سپاه یک شناور خارجی حامل سوخت قاچاق را توقیف کرد

سپاه یک شناور خارجی حامل سوخت قاچاق را توقیف کرد سپاه پاسداران یک شناور خارجی …

اروپایی‌ها پذیرفته‌اند ۱۵ میلیارد دلار را در سه قسط به صندوق اینس‌تکس بریزند

ذوالنور: اروپایی‌ها پذیرفته‌اند ۱۵ میلیارد دلار را در سه قسط به صندوق اینس‌تکس بریزند نماینده …

  گردشگری راه نجات اشتغال گیلان   محمد مهران نژاد گزارشگر اعزامی روزنامه صدای ملت …

۱۵ میلیارد زکات در لرستان جمع آوری شده است

۱۵ میلیارد زکات در لرستان جمع آوری شده است مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: از …

در پرونده مقصران در سیل ، اتهامات ۱۱ نفر از مسئولان در حال رسیدگی است

دادستان گلستان: در پرونده مقصران در سیل، اتهامات ۱۱ نفر از مسئولان در حال رسیدگی …

شماره ۱۴۳۷ روزنامه صدای ملت