خانه / فرهنگی / شیر خفته را بیدار نکنید !!!

شیر خفته را بیدار نکنید !!!

شیر خفته را بیدار نکنید !!!

…عالیجنابان و هنرمندان پیشکسوت ، با فروتنی و ادب عرض می کنم که باید دست از مظلوم نمایی برداریم و حق خود را با قدرت هرچه تمامتر مطالبه کنیم .
سالها ست که پست های معاونت و مدیریت ها بدست اقازاده های یقه سفید تازه بدوران رسیده ای سپرده شده که نه بر اساس شایسته سالاری بلکه بر پایه رابطه سالاری بر کرسی های مدیریتی تکیه زده اند و چون در برابر بزرگان و شایستگان فرهنک وهنر ایران زمین متاعی برای فروش ندارند ، برای حفظ موقعیت خود سعی دارند تا انان را از مدار خارج. سازند و خود بدون هیچ مدعی و معترض ، یکه تاز میدان باشند و به راحتی بتوانند اختلاس فرهنگی و هنری خود را توسط مافیاهای فامیلی اجرا کنند . این پدیده شوم اکنون گریبانگیر موسسه هنرمندان پیشکسوت وچند موسسه فرهنگی دیگر شده است .
موسسه ای که هفت سال است توانسته به بزرگان و پیشکسوتان هنر که سرمایه های ملی ایران زمین محسوب می شوند با حداقل امکاناتی که در اختیار داشته ، ارامشی نسبی اهدا کند و بدون هیاهو و جار و جنجال و شانتاژ ، به انان اثبات کند که در این آشفته بازار مدیریتی و هرج و مرج فرهنگی ، جا و مکانی هست که انان را بدون هیچگونه توقعی تکریم می کند و دلواپس سلامت و رفاه انان است و….
در طول این هفت سال حیات موسسه ، اقا زاده های تازه بدوران رسیده و حامیانشان بارها تلاش کردند این خورشید گرما بخش هنرمندان را یا تصاحب و یا خاموش کنند ! روی ذهن هر وزیر ارشادی که منصوب میشد کار کردند و انرا با لاطائلات دروغین خود انباشتند اما در تمامی موارد جز روسیاهی حاصلی نبردند و وزرای وقت در یافتند که نه تنها موسسه هیچ خطری برای انان ندارد بلکه یار و یاور انان در تمامی برنامه های. انتخاباتی ، تغییر و تحولات اداری ، سیاست گذاریهای فرهنگی و……. است .
اما اکنون. وزیر محترم جدید ارشاد که حتی نمی داند ادرس موسسه کجاست و یکبار هم به انجا سرکشی نکرده !!! بر اثر جو سازی برخی از اقا زاده های تمامیت خواه دوباره ازموده ای قدیمی را می ازماید و با طرح مسئله ادغام و شعار کلیشه ای و نخ نما شده چابک سازی ، جو عصبیت ، نا رضایتی و خشم را در میان ۹۰۰ هنرمند عضو پر اکنده و تعریفی غلط و نا درست از چابک سازی و ادغام را بدون ارایه توضیحات و توجیحات کارشناسانه و منطقی و صرفا با هیاهو و شانتاژ در رسانه های تحت کنترل و نفوذ خود اشاعه می دهد بدون انکه از نابسامانی های سینمایی ، نمایشی ، ایرانگردی ، موزه ها ، چاپ و نشر و…… سخنی در میان باشد ، اکنون ظاهرا فقط معضل ادغام گریبان اقایان راگرفته ؟!!!!
آقایان !
هنرمندان پیشکسوت ، شیران و شایسته سالارانی نجیب ، و بی ادعا و ارامش طلب هستند که در سایه امن موسسه قرار دارند و تا کنون در مقابل سو مدیریت و نا توانی شمایان در اداره امور فرهنگی و هنری سکوت کرده اند ! انان را بیدار نکنید و با تبر بر گرده انان نکوبید .
ان نخل بی مروت که تبر شد زما نبود ما را اگر زمانه بشکند ساز می شویم ….
اگر شما تبر بدستان منزل ارامش را از هنرمندان پیشکسوت بگیرید ، انان ساز خواهند شد و شرح مظلومیت خود و ظلم و ستمی که بر انان روا داشته اید را بر سر بامها خواهند زد و انزمان دیگر برای باز گرداندن اعتماد هنرمندان پیشکسوت به خودتان بسیار دیر خواهد بود .
بهوش باشید که شیران خفته را بیدار نکنید و ۹۰۰ هنرمند صاحب نام را در سراسر ایران اسلامی ، به جمع ناراضیان نیافزایید .
خداوند همه ما را از منجلاب دروغ و تزویر برهاند .
یوسف صدیق- پیشکسوت سینما

همچنین ببینید

شماره ۱۵۵۰ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۴۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۴۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۴۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۴۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۴۵ روزنامه صدای ملت