خانه / سیاسی / تا روز جمعه برای اجرای گام سوم فرصت داده‌ایم

تا روز جمعه برای اجرای گام سوم فرصت داده‌ایم

سخنگوی دولت:
تا روز جمعه برای اجرای گام سوم فرصت داده‌ایم
پس از ۱۸ ماه پر استرس به سمت تعادل مثبت حرکت می‌کنیم

سخنگوی دولت گفت: تا روز جمعه فرصت ما برای اجرای گام سوم است و ایران در صورتی این گام را بر نمی‌دارد که مذاکرات با طرف اروپایی پاسخ داده شود و رضایت ایران جلب شود و همچنین حاضر است در صورت رضایت بیشتر هم به تعهدات قبلی بازگردد.
«علی ربیعی»، سخنگوی دولت در نشست خبرنگاران ضمن تسلیت ماه محرم گفت: در هفته گذشته سفرها، تلفن‌ها و ملاقات‌ها از مسائل مهم ما بوده یکی از مباحث مهم در سیاست خارجی مذاکره با مکرون برای اجرای برجام بوده که بر اساس بیانیه شورای امینت ملی صورت گرفته است و ایران در صورت اجرای تعهد طرف اروپایی از کاهش تعهدات برجامی بازمی‌گردد.
ربیعی با بیان اینکه تعهد مقابل تعهد استراتژی ایران است، گفت: در مذاکرات بین وزیر خارجه با طرف مقابل خوشبختانه دیدگاه‌ها نزدیک شد و چگونگی اجرای تعهدها در حال پیگیری است و در ادامه شیوه تعهدها منوط به حضور رئیس بانک مرکزی و هیات ایرانی است. همچنین خرید نفت و بازگشت پول نفت به کشور باید انجام شود.
وی افزود: سفر ظریف و اردکانیان به مسکو بخشی از دیپلماسی فعال ما است، ظرفیت‌های جدیدی که باید بین دو کشور علاوه بر مسائل اقتصادی به وجود بیاید دائر بر مسائل سیاسی است.
سخنگوی دولت ادامه داد: مهاتیر محمد در آینده به ایران خواهد آمد، با آسیای جنوب شرقی تعاملات ادامه خواهد داشت و ما نه تنها منزوی نشدیم، بلکه استراتژی ما دیپلماسی فعال است. در صورتی که تعهدات طرف خارجی در برجام اجرا شود، گام سوم اجرا نخواهد شد.
سخنگوی دولت تصریح کرد: بحث هماهنگی بین بخشی در ساخت مسکن هم انجام شده است. در گذشته فقدان هماهنگی‌ها باعث طولانی شدن بهره‌برداری و نارضایتی مردم بوده است.
سخنگوی دولت در ارتباط با موضوع قاچاق دارو و اقدامات دولت در این زمینه، گفت: حجم قاچاق دارو چه از خارج به داخل و چه بالعکس حجم زیادی نیست و زیر پنج درصد است. پس نمی‌شود گفت پدیده قاچاق داریم.
سخنگوی دولت بابیان اینکه تجویزهای پزشکان برای داروهای خارجی که نمونه داخلی دارند باعث کمبود ما در این قسمت شده و مباحث مربوط به ناصرخسرو نیز در این بخش مطرح است.
وی با تشکر از وزیر بهداشت افزود: تولید ما در داخل درصد قابل توجهی است و این بستگی به تصمیم مصرف‌کننده برای جایگزینی داخلی کالا دارد.

همچنین ببینید

شماره ۱۶۰۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۷ روزنامه صدای ملت