آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ادغام به بهانه های واهی

ادغام به بهانه های واهی

ادغام به بهانه های واهی
دکتر اردشیر صالح پور
استاد دانشگاه ، پیشکسوت هنرهای نمایشی وعضو موسسه هنرمندان پیشکسوت
مدتی ست به دلیل مسافرت دسترسی به اخبار نداشتم ، اما خبر تاسف باری دلم را به در آورد و بسیار نگرانم کرد و آنهم خبر ادغام و یا انحلال و تغییرات بورکراتیک!!! که هر از چندی به بهانه های واهی و به اصطلاح رفرم های اداری در این زمینه صورت می پذیرد و هیچکدام طرفی نمی بندند و فقط گردش مالی و صرف هزینه های گزاف و جابجایی های غیر منطقی که حاصلی جز دلزدگی و از هم گسیختگی ندارند…
باری درطول این ۳۵ سال سابقه خدمت که در مجامع فرهنگی و هنری و آموزشی به ویژه وزارت ارشاد داشته ام هرگز موسسه ای را بدین سلامت و شانیت که صادقانه و مخلصانه درخدمت حرمت گذاری به ساحت ارزشمند پیشکسوتان و هنرمندان باشد ، ندیده ام که بخش اعظم آن مدیون مدیریت واهتمام انسانی فرهیخته مهربان و نجیب به نام [….] است که همیشه من شاهد بوده ام که چقدر برخورد احترام آمیزی با اهالی هنر و پیشکسوتان داشته و مقام و منزلت آنان را دریافته و شان آنان را به جا آورده است که سابقه نداشته! متاسفانه هنوز نگاه ها و رویکرد های آمرانه و تحکم و نامناسبی ازسوی برخی مدیران و حتی موسسات خدمات رسانی نسبت به هنرمندان صورت می پذیرد که پسندیده نیست ، ولی موسسه تنها جایی است که اصحاب و اولیای هنر آن را حامی و خانه خود می دانند و به تشکیلات و مدیریت شریف آن اعتقاد دارند.
پس چه ضرورتی است که این نهاد حقیقی و حقوقی را از هم گسیخته و چون بسیاری از تشکیلات دیگر بی خاصیت سازند.؟
لطفا بگذارید خود پیشکسوتان در این خصوص و جایگاه و ماوا و ملجایشان تصمیم بگیرند ، نه اینکه شما هر دم برایشان نسخه بپیچید. ظرف یکماه گذشته من به طور مستقیم شاهد تلاش و جانفشانی […] مدیر موسسه برای درمان و نجات جان آخرین بازمانده نقالان ایران آسید مصطفی سعیدی بودم که خوشوقتانه ثمربخش بود و به زندگی بازگشت.
ما مدیری را می خواهیم که اهل درک مقام هنرمند ، دوست ، همراه پیگیر و درخدمت هنرمندان پیشکسوت باشد نه آنکه برآنان حکومت کند!!
لطفا مرحمت فرموده بگذارید این موسسه چنانکه حق اوست خود روند و سرنوشت و ساختار و مدیریت خود را داشته باشد ، همچنانکه هست و خواهد بود.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۳۷ روزنامه صدای ملت

رئیسی: کربلا جلوه بدعاقبتی و خوش‌عاقبتی است

رئیسی: کربلا جلوه بدعاقبتی و خوش‌عاقبتی است رئیس قوه قضائیه گفت: شما با جاهلیت مدرن …

شهادت ۳۱ نفر و مجروحیت ۱۲۰ نفر در جریان یک حادثه در کربلا

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد شهادت ۳۱ نفر و مجروحیت ۱۲۰ نفر در جریان یک …

به جای دادن ارز بی‌زبان به وارد کنندگان آن را در اختیار مردم می‌گذاشتند

حاجی دلیگانی: به جای دادن ارز بی‌زبان به وارد کنندگان آن را در اختیار مردم …

رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند

رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند ‌وزیر ارتباطات و فناوری گفت: رسانه‌ها نیاز به آزادی …

«مسکن ملی» کمکی به خانه‌دار شدن مردم نمی‌کند

کیانپور در گفتگو با مهر: «مسکن ملی» کمکی به خانه‌دار شدن مردم نمی‌کند عضو کمیسیون …