خانه / بین الملل / منتظر اجازه برای ضربه زدن به مقرهای ارتش آمریکا در عراق هستیم

منتظر اجازه برای ضربه زدن به مقرهای ارتش آمریکا در عراق هستیم

منتظر اجازه برای ضربه زدن به مقرهای ارتش آمریکا در عراق هستیم

مدیر دفتر حشد الشعبی در کرکوک عراق با اشاره به اینکه گروه ‌های اسلامی هرگز منتظر پاسخ رسمی دولت‌هایشان نمی‌مانند، تأکید کرد: این سازمان برای هر اقدامی آماده است و از هر نوع امکاناتی برای پاسخ متقابل و ضربه زدن به ارتش آمریکا در عراق و مقرهای آن برخوردار است.
طی هفته‌های اخیر مواضع و پایگاه‌های حشدالشعبی در عراق مورد حمله قرار گرفت. روزنامه «نیویورک تایمز» با انتشار گزارشی نوشت که اسرائیل عامل حملات اخیر به عراق و انفجار مخازن مهمات حشد الشعبی بوده و آمریکا از این موضوع ناخرسند است.
«ابو مهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان حشد الشعبی عراق نیز با انتشار بیانیه ای آمریکا را مسئول اول و آخر حملات مذکور اعلام و تأکید کرد که واشنگتن پهپادهای اسرائیل را وارد خاک عراق کرده است.
بر همین اساس «محمد زین العابدین الموسوی»، مدیر دفتر الحشد الشعبی در استان کرکوک عراق در تشریح تحولات اخیر گفت: « موضع ما همان موضعی است که ابو مهدی المهندس اعلام کرد و ما نیز آن را تکرار می‌کنیم که اسرائیل و آمریکا بودند که پایگاه الشهداء، الصقر، بلد و منتظر المحمداوی را بمباران کردند و ما به صورت عملی می‌توانیم این ادعا را اثبات کنیم؛ چرا که خود، شخصا در آمرلی حضور داشتم و می¬‌دانم که بمباران از طریق هواپیما صورت گرفت».
وی در پاسخ به پرسشی درباره هماهنگی سازمان حشد الشعبی با دولت عراق برای مقابله با تهدیدها و حملاتی از این دست گفت: ما بسیار بسیار هماهنگ عمل کرده و به ویژه با ارتش، پلیس مرکزی و فرمانده کل نیروهای مسلح در اوج هماهنگی هستیم.
مدیر دفتر حشد الشعبی تأکید کرد که گواه این ادعا عملیات اراده پیروزی ۴ و اظهارات «عادل عبدالمهدی»، رئیس ستاد ارتش است که گفت: حشد الشعبی و ارتش در هماهنگی کامل هستند.
موسوی درباره اظهارات «اسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه اسرائیل مسئولیت حملات به عراق را به عهده نگرفته است، گفت: او دروغ می‌گوید و ما این را به خوبی می‌دانیم و گواه آن بیانیه حاج ابومهدی است.
مدیر دفتر حشد الشعبی درباره اقدام ویژه‌¬ای از سوی دولت عراق برای هشدار به اسرائیل گفت: هنوز بیانیه‌¬ای رسمی توسط دولت در این باره صادر نشده است اما این نکته را خاطرنشان باید کرد که حشد الشعبی اگر ابومهدی دستور دهد، هیچ گاه و هرگز منتظر دولت برای هر نوع اقدامی نبوده و نخواهد بود و گروه¬‌های اسلامی هرگز منتظر پاسخ رسمی نیستند.

همچنین ببینید

شماره ۱۶۰۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۷ روزنامه صدای ملت