خانه / سیاسی / اگر بدانم با یک ملاقات در جلسه ای مشکلات مردم حل می‌شود، حتما می‌روم

اگر بدانم با یک ملاقات در جلسه ای مشکلات مردم حل می‌شود، حتما می‌روم

رئیس‌جمهور:
اگر بدانم با یک ملاقات در جلسه ای مشکلات مردم حل می‌شود، حتما می‌روم

رئیس‌جمهور گفت: اگر من بدانم به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم، کشور من آباد می‌شود و مشکلات مردم حل می‌شود می‌روم؛ اصل، منافع ملی است. حجت‌الاسلام حسن روحانی در همایش دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی عنوان کرد: شما در روستا با یک تلفن و اینترنت پر سرعت به همه جای دنیا وصل هستید که کار بسیار بزرگی در زیر ساخت روستاها از طریق تلفن همراه و پوشش اینترنت به وجود آمده است.
وی اضافه کرد: یک روستایی از طریق فضای مجازی با یک گردشگر اروپایی ارتباط می‌گیرد و آن را به روستای خود دعوت می‌کند و با همین وسیله محصول و صنایع دستی خودش را نشان می‌دهد.
روحانی تصریح کرد: اگر بخواهیم با دلالی مبارزه کنیم، راه آن استارت آپ‌ها و فضای مجازی است؛ چراکه روستایی می‌تواند به راحتی محصول خودش را مستقیم معرفی کند.
رئیس‌جمهور با اشاره به دلایل مهاجرت معکوس از جمله ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، مسلائل اخلاقی و امنیت گفت: بعضی روستاها مقصد گردشگری می‌شوند این گردشگری که در روستاها به وجود آمده کار بسیار بزرگی است.
رئیس‌جمهور گفت: امروز در شرایطی هستیم که شرایط فشار دشمن بر ما راهی جز توسعه کشور و رونق تولید و همکاری بیشتر نگذاشته است. البته دولت هم برای حل مشکلات از هیچ مسیر و طریقی کوتاهی نمی‌کند. بنده معتقد هستم برای منافع ملی کشورمان باید از هر ابزاری استفاده کنیم و اگر من بدانم به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم، کشور من آباد می‌شود و مشکلات مردم حل می‌شود می‌روم؛ اصل، منافع ملی ملت ما است.
رئیس‌جمهور افزود: ما دشمن داریم و بر کشور ما فشار می‌آورد. ما نباید بنشینیم و بگوییم می‌ایستیم. ما می‌ایستیم تا به اهدافمان برسیم؛ می‌ایستیم که به منافعمان برسیم و به امنیت برسیم. با ایستادن تنها، فقط پای آدم درد می‌گیرد. آدم باید جایی بایستد که منافع دارد. ما پای استقلال و منافعمان می‌ایستیم و لذت می‌بریم. اما از همه ابزارها هم برای حل و فصل مسائل استفاده می‌کنیم.
روحانی گفت: اگر کشتی ما را گرفتند هم مذاکره می‌کنیم و هم به دلایل قانونی کشتی آنها را می‌گیریم. باید با دو دست کار کرد؛ دست قدرت و دست دیپلماسی هر دو باید با هم باشد. برخی اشتباه می‌کنند که یک دست بس است. هر دو دست را باید استفاده کنیم؛ هم از قدرت نظامی و هم قدرت سیاسی باید استفاده کنیم. می‌پرسند چه سودی بردیم با یک مذاکره با ۶ قدرت بزرگ؟ بعضی مثل اینکه در گوششان پنبه است و در نمی‌آید؛ ما بعد از مذاکره به جای یک میلیون بشکه نفت دو میلیون و پانصد بشکه نفت صادر کردیم و میلیون‌ها پول کشور را باز گرداندیم.
رئیس‌جمهور گفت: برخی نصف قانون اساسی را قبول دارند و باقی را قبول ندارند. ما قدم‌هایمان را برداشتیم و در زمینه هسته‌ای دو قدم مهم برداشتیم. وزیر امور خارجه ما وقتی در پاریس مذاکره می‌کند بعد از مشورت با ما دوباره به فرانسه بازمیگردد.
وی ادامه داد: شاید راهی برویم که صدر درصد موفق باشد ما باید کارمان را انجام دهیم حتی اگر درصد موفقیت ۲۰ یا ٣٠ درصد است باید جلو برویم و نباید فرصت را از دست بدهیم. البته در راس کارهای ما قدرت داخلی است، یعنی قدرت ملی است که به ما فرصت می‌دهد تا با دنیا حرف بزنیم. امروز احیای صنعت، کشاورزی و بخش خدمات و شهری و روستایی به معنای توانمند شدن قدرت ملی ما است.

همچنین ببینید

شماره ۱۶۰۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۶۰۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۹۷ روزنامه صدای ملت