خانه / اقتصادی / الزامی شدن سوخت گیری با کارت شخصی

الزامی شدن سوخت گیری با کارت شخصی

الزامی شدن سوخت گیری با کارت شخصی

از ۲۰ مرداد، استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه بنزین شهر‌های تهران، کرج، اصفهان و تبریز الزامی می‌شود.
شهرام رضایی مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: برای همه کسانی که کارت بانکی خود را به عنوان کارت سوخت معرفی کرده اند و یا درخواست المثنی کارت سوخت داده اند، کارت سوخت المثنی صادر شده که به تدریج در حال ارسال است.
نحوه پی گیری کارت المثنی
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: کسانی که تاکنون کارت سوخت المثنی خود را دریافت نکرده اند می‌توانند با مراجعه به سایت www.epolice.ir و ورود پلاک خودرو، از وضعیت صدور کارت سوخت خودروی خود مطلع شوند و با کلیک بر روی شماره پیگیری داده شده، از سایت شرکت پست آخرین وضعیت ارسال کارت خود را پیگیری کنند.
رضایی گفت: برای همه افرادی که کارت بانکی خود را به عنوان کارت سوخت معرفی کردند کارت سوخت المثنی صادر شده است و با اولویت چهار کلانشهر تهران، اصفهان، تبریز و کرج برای مالکان خودرو‌ها ارسال شده است.
وی با اشاره به اینکه هزینه صدور کارت این افراد، هنگام دریافت تحویل می‌شود افزود: به مردم توصیه می‌کنیم که برای مطلع شدن از وضعیت کارت سوخت خود، هرچه زودتر حداقل یک بار از این کارت سوختگیری کنند تا هنگام محدود شدن کارت‌های جایگاه داران، دچار محدودیت نشوند.
تکلیف افرادی که رمز کارت سوخت شان را فراموش کرده اند
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران در خصوص کارت‌های سوختی که رمزشان فراموش شده است نیز گفت: افرادی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اند می‌توانند تا ۱۶ شهریور با مراجعه به جایگاه‌های سوخت و وارد کردن ۴ شماره پایانی کدملی فردی که نامش در پشت کارت سوخت به عنوان مالک قید شده است نسبت به تعویض رمز کارت سوخت خود اقدام کنند، اما بعد از این زمان (۱۶ شهریور)، این قابلیت غیرفعال خواهد شد.
توصیه به مالکانی که کارت سوخت دریافت نکرده اند
رضایی همچنین به مالکانی که کارت سوخت دریافت نکرده اند توصیه کرد قبل از اقدام برای دریافت کارت سوخت المثنی، به سایت www.epolice.ir مراجعه و پی گیری کنند کارت سوخت آن‌ها در کدام باجه معطله ادارات پست وجود دارد چراکه بیش از ۵۰۰ هزار کارت هوشمند سوخت تولید شده در باجه‌های معطله پستی وجود دارد.
وی افزود: برای دریافت کارت سوخت المثنی، مالکان خودرو‌ها باید به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۹۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۳ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۲روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۰روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۸۳ روزنامه صدای ملت