آخرین خبرها
خانه / سیاسی / آقای رئیس جمهور «الماس نور» را بفروشید

آقای رئیس جمهور «الماس نور» را بفروشید

آقای رئیس جمهور «الماس نور» را بفروشید
مهدی اسفندیار
پژوهشگرحوزه سلامت
دکتر محمدرضا ظفرقندی ؛ رئیس سازمان نظام پزشکی طی نامه ای به ریاست محترم جمهور از عقب ماندگی بیمه ها در پرداخت به پزشکان گلایه فرموده اند و خواستار تدبیر ریاست محترم جمهور برای حل مشکل پرداخت شده اند.
باید خدمت این استاد محترم عرض کنم بنده نیز دقیقا مثل ایشان در جریان عقب ماندگی بیمه ها در اجرای تعهداتشان به پزشکان خصوصا پزشکانی اصطلاحا ویزیتی و عمومی در اقصی نقاط کشور هستم و از این موضوع رنج می برم. اما سوال اینجاست که چرا ریاست محترم سازمان نظام پزشکی از درخواست برای بررسی چرایی این رخ داد گریزانند و اصطلاحا اصل مسئله را پنهان می فرمایند.
آیا جا ندارد که از خود بپرسند، کدام رویداد سبب شده است تا سازمانی چون تامین اجتماعی که در سال ۹۳ سر موعد مقرر تعهدات خود را پرداخت می کرد، امروز به چنین وضعیت بحرانی دچار شده است؟!
جناب آقای ظفرقندی، هزینه اثر بخشی یک سیستم فی فور سرویس و بدون گایدلاین و بدون مدیریت تکنولوژی سلامت و درگیر خودارجاعی را در دنیا مطالعه کرده اند تا دریابند چه عواقب وحشتناکی در تحمیل هزینه ها بر دوش مردم و بیمه ها حاصل می شود؟!
عواقبی که مستقیما جان و مال مردم را هدف قرار می دهد و موجبات تحمیل هزینه های وحشتناک بر بیمه ها می شود؟!
جناب آقای ظفرقندی صراحتا بفرمایید دلیل سکوت جنابعالی در برابر مفسده ی خودارجاعی چیست؟! چرا اشاره نمی فرمایید که در کشورهای توسعه یافته با چه سرسختی و شدتی با خودارجاعی مقابله می شود؟! چرا اشاره نمی فرمایید که عقب ماندگی بیش از حد بیمه ها تا چه حد متاثر از انفعال و دست اندازی ذینفعان درمان در جلوگیری از منع خدمات القایی است؟!
آقای ظفرقندی باید به حضور جنابعالی متذکر شوم که کشور توان تامین هزینه های این سیستم معیوب و غیرپاسخگو و سراسر درگیر تعارض منافع و نقد ناپذیر را ندارد. چه آنکه تا کنون و برخلاف عقلانیت با دریافت وام و انتشار اوراق قرضه و تحمیل مالیات بر مردم و افزایش قیمت حامل های انرژی و …. پول را تزریق کرده و پاسخ نگرفته است، ظاهرا شما باور ندارید که دیگر توانی برای تامین هزینه های مدنظر شما وجود ندارد.
اکنون با این روال تنها راه تامین هزینه های نظام درمانی ؛ فروش کوه نور و الماس نور است و البته صرفا برای کوتاه مدت، زیرا با تزریق بیشتر پول، قطعا راه اندازی مراکز جدید ام آر آی و آنژیوگرافی و مراکز جدید جراحی و …. با سرعت هرچه بیشتر در دستور کار قرار گرفته و اینبار باید خاک ممکلت را فروخت و کوچ کرد. با تقدیم احترام خواهشمند است باور فرمایید اینجا ته خط است و چاره ای جر تن دادن به اصلاح نیست؛ باور بفرمایید دیگر نایی برای کشور نمانده، بنده معتقدم که بیمه ها می بایست پول ویزیت پزشکان عمومی و پزشک خانواده و پول ویزیت متخصصین و رشته های فاقد خودارجاعی را سر موعد پرداخت کنند و تا این سیستم سراسر القا و فی فور سرویس اصلاح نشود، پرداخت هزینه های سایر پروسیجرها با دریافت وام و …. اشتباهی نابخشودنی است.

همچنین ببینید

پورابراهیمی در گفتگوی مشروح با مهر: اولویت اقتصاد حذف ۴ صفر از پول ملی نیست

پورابراهیمی در گفتگوی مشروح با مهر: اولویت اقتصاد حذف ۴ صفر از پول ملی نیست …

هیچ‌گونه صلحی بدون حضور مردم و نمایندگان قانونی ملت افغانستان پایدار نخواهد بود

رئیس‌جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید افغانستان: هیچ‌گونه صلحی بدون حضور مردم و نمایندگان قانونی …

سرلشکر سلامی: آمریکا تمام قدرت خودرا به میدان مقابله با انقلاب اسلامی آورده است

سرلشکر سلامی: آمریکا تمام قدرت خودرا به میدان مقابله با انقلاب اسلامی آورده است فرمانده …

ابراهیمی در بیان تذکری: ۱۵‍ هزار میلیارد‌تومان وام از منابع قرض‌الحسنه به کارکنان بانک‌ها داده شده است

ابراهیمی در بیان تذکری: ۱۵‍ هزار میلیارد‌تومان وام از منابع قرض‌الحسنه به کارکنان بانک‌ها داده …

پاسخ آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی: وا اسفا از این ظلم و بی عدالتی و بی مروتی

پاسخ آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی: وا اسفا از این ظلم و بی عدالتی و …

شماره ۱۴۲۱ روزنامه صدای ملت