خانه / اجتماعی / یک نماینده مجلس: روزانه «دو تُن» مواد مخدر در ایران مصرف می‌شود

یک نماینده مجلس: روزانه «دو تُن» مواد مخدر در ایران مصرف می‌شود

یک نماینده مجلس: روزانه «دو تُن» مواد مخدر در ایران مصرف می‌شود
یک نماینده مجلس به نقل از اسکندر مؤمنی، رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر، اعلام کرد که روزانه بیش از دو تُن مواد مخدر در ایران مصرف می‌شود.
حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس، روز یکشنبه ۲۳ تیرماه با اشاره به حضور رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر در این کمیسیون، به نقل از او گفت: «روزانه دو هزار و ۸۰ کیلو مواد مخدر در کشور مصرف می‌شود».
وی به خبرگزاری فارس گفت که رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر در این کمیسیون «گزارشی را در رابطه با میزان قاچاق مواد مخدر و همچنین مصرف مواد مخدر در کشورهای همسایه ارائه کرد».
بر اساس آمارهای دفتر مواد مخدر و جرائم سازمان ملل، ایران یکی از بزرگترین شاهراه‌های ترانزیت مواد مخدر در کنار آسیای مرکزی، پاکستان و هند است.
ایران همچنین بزرگترین توقیف‌کننده تریاک در جهان است، به طوری که سهمی بیش از ۹۰ درصدی در کل کشف و توقیف تریاک در جهان دارد. در دیگر انواع مواد مخدر (به غیر از داروهای روانگردان، ماریجوانا، کوکائین، قات) نیز ایران در رده‌های بالای جدول است.
ناصر اصلانی، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر، ۱۹ تیرماه اعلام کرد: «۷۰ درصد مجرمین زندان‌ها را حوزه مواد مخدر تشکیل می‌دهد».
وی شمار زنان معتاد را ۱۵۶ هزار نفر اعلام کرد.
اصلانی در ادامه اظهار داشت بیش از ۸۰ درصد مصرف مواد در حوزه کارگری است.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۴ روزنامه صدای ملت