خانه / بین الملل / وزیر خارجه بریتانیا: هنوز روزنه‌ای برای حفظ برجام وجود دارد

وزیر خارجه بریتانیا: هنوز روزنه‌ای برای حفظ برجام وجود دارد

وزیر خارجه بریتانیا: هنوز روزنه‌ای برای حفظ برجام وجود دارد
جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، روز دوشنبه در بروکسل گفت که هنوز امیدی برای حفظ برجام وجود دارد و افزود با وجود این‌که ایالات متحده نزدیک‌ترین هم‌پیمان بریتانیا است، لندن با واشینگتن در زمینه شیوه برخورد با بحران ایران اختلاف نظر دارد.
آقای هانت روز دوشنبه، ۲۴ تیر ماه، برای دیدار با همتایان اروپایی راهی بروکسل شد و هدف او نیز ابراز نگرانی در مورد کاهش تعهدات تهران در توافق اتمی موسوم به «برجام» و نیز کاستن از تنش‌ها در منطقه است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای هانت در آغاز نشست بروکسل به خبرنگاران گفت: «ایران همچنان یک سال با ساخت بمب هسته‌ای فاصله دارد. در به روی حفظ توافق هسته‌ای در حال بسته شدن است اما هنوز روزنه‌ای برای زنده نگه داشتن این توافق باز است».
خانم موگرینی روز دوشنبه پس از بازگشت از سفر عراق و کویت در ابتدای حضورش در نشست بروکسل نیز گفت که برگزاری یک کنفرانس منطقه‌ای در عراق می‌تواند «نقطه آغاز خوبی» برای جلوگیری از بروز جنگ بین ایران و آمریکا باشد.
او تأکید کرد که در هفته‌ای اخیر دو دور مشاوره با تمامی کشورهای عرب خلیج فارس داشته و «همه این کشورها از این مسئله آگاهند که خطر سوءمحاسبه وجود دارد و تشدید اوضاع برای همه خطرآفرین است».

همچنین ببینید

شماره ۱۴۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۴ روزنامه صدای ملت