خانه / اجتماعی / مدیرکل دامپزشکی سیستان : ابتلای ۱۴ نفر به تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان/ ۳ نفر فوت شدند

مدیرکل دامپزشکی سیستان : ابتلای ۱۴ نفر به تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان/ ۳ نفر فوت شدند

مدیرکل دامپزشکی سیستان : ابتلای ۱۴ نفر به تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان/ ۳ نفر فوت شدند
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان از ابتلای ۱۴ نفر به تب کریمه کنگو در این استان خبرداد.
مهدی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده است که از این موارد ۳ مورد منجر به فوت افراد شده و ۱۱ مورد درمان و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.
وی افزود: افراد مبتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان های زاهدان، بمپور، سرباز و نیمروز بوده‌اند و طبق بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان مربوطه علت ابتلای این افراد به تب کریمه کنگو کشتار غیرمجاز دام خارج از کشتارگاه و تماس با خون دام در هنگام ذبح بوده است.
مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: عده ای دیگر از افراد مبتلا نیز به دلیل استفاده از گوشت های مراکز غیر معتبر دچار این بیمار ی شده اند و هیچکدام از موارد ذکر شده به دلیل گزش کنه به این بیماری مبتلا نشده‌اند.
حسینی توصیه کرد: مردم فرآورده های گوشتی خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و دامداران نیز اگر دامی را می خواهند وارد مجموعه دامداری خود کنند حتما با مجوز دامپزشکی باشد که دام با نظارت عاری از کنه و انگل های خارجی عاری باشند.
وی عنوان کرد: افراد دامدار نیز با مشاهده کنه و انگل خارجی در دامداری و یا دام سریعا با کارشناسان دامپزشکی تماس گرفته که با سم پاشی در دامداری ها علیه این انگل ها اقدام کنند.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۹۹ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۸ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۷ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۹۴ روزنامه صدای ملت