آخرین خبرها
خانه / سیاسی / حجت‌الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران: بیکاری جوانان وفاصله طبقاتی ناشی از سوءمدیریت وبی تدبیری مسئولان است

حجت‌الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران: بیکاری جوانان وفاصله طبقاتی ناشی از سوءمدیریت وبی تدبیری مسئولان است

حجت‌الاسلام صدیقی در نماز جمعه تهران: بیکاری جوانان وفاصله طبقاتی ناشی از سوءمدیریت وبی تدبیری مسئولان است
امام جمعه موقت تهران پیرامون مسائل و مشکلات اقتصادی کشور، گفت: یکی از مواردی که مردم را اذیت می‌کند تبعیض و اختلاف طبقاتی در کشور است. مشکلات ارزی که به وجود آمد اختلافات طبقاتی را تشدید کرد. امروز بیکاری، جوانان را نگران و اذیت می‌کند، این موارد نتیجه تحریم بیگانه نیست بلکه ناشی از سو مدیریت و بی تدبیری‌ها است.
حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت :مسئولین باید حاشیه شهرها را ببینند، بیکاری جوانان و فاصله طبقاتی را ببینند. یک بدنی را تصور کنید که سر آن گنده شده ولی پایین تنه آن رنجور و ضعیف باشد، همه از این تصویر زشت، نفرت پیدا می‌کنند. اقتصاد، خون است و باید در همه رگ‌ها جریان داشته باشد، پایین شهری و بالا شهری نباید داشته باشیم.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز ببینید سوءتدبیر در مساله ارزی جامعه را به کجا برده است، تصریح کرد: حضرت آقا سال ۹۵ به وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی توصیه کردند که نقدینگی‌ها را به سمت تولید هدایت کنید، امروز سهم تولید غذا در مقایسه با کارهای خدماتی و دلالی چقدر است؟ سهم کارهای خدماتی در حد بودجه کشور است و سهم بودجه تولید غذا پایین‌تر از ۱۰ درصد است.
وی بیان کرد: اینها مطالبه مردم است، مسئولین باید به میدان بیایند، مدیریت جهادی داشته باشند، به جوان‌ها اعتماد کنند، از مردم کمک بگیرند و مساله بیکاری، گرانی و فساد را برای همیشه حل کنند.
حجت الاسلام صدیقی گفت: اگر جنگ نبود شما امروز صاحب قدرت برتر موشکی نبودید و این پهپاد رادار گریز و مدرن آمریکایی را نمی‌توانستید سرنگون کنید. در این جنگ اقتصادی هم باید مسئولین همانطور که در جنگ نظامی به جوانان میدان دادند و به کسانی که دل به ولایت دادند و همین‌هایی که با این اعتقاد موشک، هواپیما و پهپاد ساختند، داعش را از بین بردند و امنیت کشورهای دیگر را علاوه بر کشور خود تأمین کردند، مجال و فرصتی بدهند.
صدیقی تاکید کرد: اگر این‌طور شود این جوانان عرصه اقتصادی را در موقعیتی قرار می‌دهند که برای همیشه ملت ما پیروز و دشمنان ما سرافکنده خواهند شد.
امام جمعه موقت تهران گفت: انگلیسی‌ها بزودی بابت جسارتشان در توقیف نفتکش ایرانی از بازوان پر توان قدرتمندان نظام ما سیلی خواهند خورد.
وی در خصوص توقیف کشتی نفتکش ایرانی توسط دولت انگلیس، افزود: خدا دشمنان ما را بی عقل قرار داده است، آدم عاقل که با حق در نمی‌افتد. آنها دیدند که بعد از فاصله نه چندان دوری از حادثه اهواز، موشک‌های ما کنار اردوگاه آمریکا چه اقتداری را نشان داد. شما مردم عزیز به حق توقع دارید و من این اطمینان را می‌توانم بدهم که انگلیسی‌ها بزودی بابت این جسارت، بی‌توجهی و غفلت از بازوان پر توان قدرتمندان نظام ما سیلی بخوردند تا برای همیشه پشیمان باشند.
وی ادامه داد: همه بانوان ایران، حتی شما بانوانی که مسلمان نیستید، حجاب را با دیگر پوشش‌ها مقایسه کنید. حجاب مظهر هویت مستقل زن است، زن یک هویتی دارد که با مرد فرق دارد، زن باید به زن بودنش ببالد. هیچ لباسی مثل لباسی که اسلام تجویز کرده و پوششی که حضرت زهرا (س) داشتند برای زن هویت استقلالی معین نمی‌کند. تشبیهی که دارم این است که هماهنگونه که عمامه برای عالم دینی یک نشانه است و مردم با دیدن آن یاد مهربانی، اخلاق، دین و اسلام می‌افتادند، حجاب هم آرم و تابلوی معنویت و دین شماست و تبلیغی است برای کسانی که در این وادی نیستند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ما در انگلیس خانمی را دیدیم که به تازگی به اسلام گرویده بود، از او پرسیدند که چطور شد که اسلام آوردی؟ گفت من روزی از خانمی که چادر به سر داشت پرسیدم که این چه لباسی است و وقتی آن خانم چادری فلسفه دینی حجاب را برایم تعریف کرد، نکته‌هایی شنیدم که به خودم گفتم اینها همان گمشده‌های زندگی من در آن دینی است که آن حجاب را تعیین کرده است.

همچنین ببینید

سخنگوی دولت: کار آمد نیوز ، خیانت به رسانه بود

سخنگوی دولت: کار آمدنیوز، خیانت به رسانه بود سخنگوی دولت درباره آخرین نتایج بررسی حمله …

سردر گمی دستگاه های اطلاعاتی بیگانه از نحوه دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه

سردر گمی دستگاه های اطلاعاتی بیگانه از نحوه دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه * در …

شماره ۱۴۶۴ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۴۶۳ روزنامه صدای ملت

جوانان با ایمان و قدرت در مقابل ترفندهای دشمنان بایستند

رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع): جوانان با ایمان و قدرت در مقابل ترفندهای دشمنان …

خوشبینی عمران خان برای آشتی ایران و عربستان

درنشست خبری مشترک نخست وزیر پاکستان و رئیس‌جمهور ایران اعلام شد: خوشبینی عمران خان برای …