خانه / سیاسی / سخنگوی قوه قضائیه:شبهات اهدای عضو محکومان اعدام به خاطر برداشت‌های ناآگاهانه است

سخنگوی قوه قضائیه:شبهات اهدای عضو محکومان اعدام به خاطر برداشت‌های ناآگاهانه است

سخنگوی قوه قضائیه:شبهات اهدای عضو محکومان اعدام به خاطر برداشت‌های ناآگاهانه است

سخنگوی قوه‌قضائیه گفت:شبهاتی که ازطریق رسانه‌ها درروزهای اخیر درباره ماده ۴۷ آیین نامه نحوه اجرای حدود و قصاص مطرح شده که به هیچ عنوان واقعیت ندارد و صرفاً ناشی از برداشت های ناآگاهانه است.
غلامحسین اسماعیلی در نشست مشترک با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از معاونین وی ضمن تبریک دهه مبارک کرامت اظهار کرد: به جهت جایگاه ویژه سخنگویی قوه‌قضائیه لازم است تعامل بیشتری با اصحاب رسانه و مبادی ذی‌ربط در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برقرار شود زیرا امروز متاسفانه از طریق قاب رسانه‌ای تصویر خوبی از قوه قضائیه به جامعه ارائه نمی‌شود که البته بخشی از آن به واسطه وجود نقص در اطلاع‌رسانی قوه قضائیه و بخش دیگر مربوط به اصحاب رسانه در شقوق مختلف آن است.
وی افزود: چنانچه تعامل سازنده‌ای از طریق این گونه نشست‌های مشترک ایجاد شود، می‌توان تصویر ارائه شده را اصلاح کرد، مانند شبهاتی که از طریق رسانه‌ها در روزهای اخیر پیرامون ماده ۴۷ آیین نامه نحوه اجرای حدود و قصاص مطرح شده که به هیچ عنوان واقعیت ندارد و صرفاً ناشی از برداشت‌های ناآگاهانه است.
سخنگوی قوه‌قضائیه تاکید کرد: همچنین مسائلی که در خصوص تساوی دیه زن و مرد در تصادفات رانندگی مطرح شده به هیچ وجه مربوط به حکم شرعی نبوده و صرفاً ناشی از قرارداد میان بیمه‌گذار و بیمه‌گر شکل می‌گیرد اما در رسانه‌ها به نحو دیگری مطرح می‌شود و لذا چنانچه در این خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اصلاح امور گام‌هایی مثبت بردارد به طور قطع دیگر شاهد چنین برداشت‌های غیر واقع نخواهیم بود. ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان عالی قوه‌قضائیه بر همکاری سایر رسانه‌ها با این قوه برای ارائه تصویری مناسب و هنرمندانه از اقدامات صورت گرفته تاکید فرمودند.
اسماعیلی افزود: به همکاران قضائی تذکر داده شده در حوزه فرهنگ و رسانه تا آنجا که ممکن است مراتب و موضوعات مدیریت شود تا صرفاً برخورد قضائی صورت نپذیرد و از طرفی هم این موضوع منجر به اباحه‌گری نشود و لذا استمرار این گونه نشست‌ها می تواند در رسیدن به اهدافی که به آنها اشاره شد موثر و نقش آفرین باشد.
در ادامه این جلسه، صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گفت: با توجه به مناسبات ایجاد شده میان دستگاه قضا و فرهنگ و ارشاد اسلامی امید می‌رود که در موارد مربوط به تخلفات، قضات روش نرم را به روش سخت مقدم کنند و چنین جلساتی می‌تواند موجب ارتقاء سطح تعاملات شود زیرا همه ما در بخش‌های مختلف جزء نظام مقدس جهموری اسلامی ایران به شمار می‌رویم و مردم ما را در غیر تقسیم بندی‌های موجود و به صورت یکجا ارزیابی می‌کنند.

همچنین ببینید

شماره ۱۵۶۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۶۶ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۶۵ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۶۲ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۶۱ روزنامه صدای ملت

شماره ۱۵۶۰ روزنامه صدای ملت