آخرین خبرها
خانه / استانها / وزیر نیرو: خوزستان در کنترل سیلاب ها مدیون سدهای بزرگ است

وزیر نیرو: خوزستان در کنترل سیلاب ها مدیون سدهای بزرگ است

وزیر نیرو گفت:کنترل سیلاب ها و تامین آب شرب مناطق مختلف خوزستان را مدیون سدهای بزرگی هستیم که در این استان توسط دولت ها و مسئولان در دوره های مختلف ساخته شده است.

به گزارش صدای ملت ، رضا اردکانیان روز سه شنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس از توابع شهرستان باوی در شمال اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: میلیاردها مترمکعب آب که امروزه در پشت سدهای خوزستان ذخیره است فقط منبع مطمئنی برای تولید برق و گردشگری نیست بلکه نقطه امنی برای جلوگیری از بروز سیلاب در استان است.
وی در ادامه با اشاره به چهار پروژه که امروز در خوزستان بهره برداری و یا ساخت آنها آغاز شد گفت: اعتبار این چهار پروژه ۵۰ هزار میلیارد ریال است.
اردکانیان ادامه داد: یکی از این پروژه ها آغاز عملیات ساخت سد مخزنی تراز در شهرستان لالی بود که با هدف تامین آب شرب و کشاورزی و حق آبه زیست محیطی و کنترل سیلاب در منطقه احداث می شود.
وی گفت: همچنین عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی در رامهرمز و ویس به ترتیب با ظرفیت ۶۰۰ و ۹۰۰ مگاوات آغاز شد که امید است هر چه زودتر به بهره برداری برسند تا برق مطمئن و پایداری برای مصرف خوزستان و کشور فراهم شود و در مواقعی که نیاز به این میزان برق تولید شده نداشته باشیم به کشورهای همسایه صادر شود.
وزیر نیرو با اشاره به پل سه بلوطک نیز بیان کرد: با تکمیل آخرین بخش پل سه بلوطک بر روی مخزن سد کارون سه در شهرستان ایذه این پل تا پایان امسال برای تردد اهالی و گردشگران آماده می شود.

 اضافه شدن تعرفه جدید قبض آب و برق مشترکان پرمصرف

وزیر نیرو در ادامه بیان کرد: نرخ ثابتی توسط وزارت نیرو که کمتر از نرخ تورم است هر ساله به قبض های آب و برق اضافه می شود چرا که صنعت آب و برق کشور متکی به منابع داخلی است.
اردکانیان گفت: تعرفه جدیدی برای جلوگیری از هدر رفت آب و برق برای مشترکان پر مصرف در نظر گرفته شده که به قبض های این مشترکان اضافه خواهد شد و فرآیند نهایی این تعرفه در حال انجام است.
وزیر نیرو روز سه شنبه به منظور آغاز عملیات اجرایی ۲ نیروگاه سیکل ترکیبی در ویس و رامهرمز و سد مخزنی تراز لالی به خوزستان سفر کرد.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۶۳ روزنامه صدای ملت

تجمع اعتراضی تعدادی از کارگران نیشکرهفت تپه

تجمع اعتراضی تعدادی از کارگران نیشکرهفت تپه کارگران نیشکرهفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی …

ثبت اسناد مازندران با کمبود نیرو و فضای اداری مواجه است

ثبت اسناد مازندران با کمبود نیرو و فضای اداری مواجه است مدیرکل ثبت اسناد و …

هماهنگی‌ها برای موج دوم زائران اربعین انجام شده است

هماهنگی‌ها برای موج دوم زائران اربعین انجام شده است استاندار خوزستان گفت: هماهنگی‌های لازم برای …

سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است

سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است مدیر کل تعاون، کار …

گلایه سیل‌زدگان از نظام مهندسی و کمبود تسهیلات

پلدختر۷ ماه پس از سیل گلایه سیل‌زدگان ازنظام مهندسی وکمبودتسهیلات کمبود تسهیلات پرداختی، دریافت هزینه‌های …