آخرین خبرها
خانه / استانها / وزیر نیرو: خوزستان در کنترل سیلاب ها مدیون سدهای بزرگ است

وزیر نیرو: خوزستان در کنترل سیلاب ها مدیون سدهای بزرگ است

وزیر نیرو گفت:کنترل سیلاب ها و تامین آب شرب مناطق مختلف خوزستان را مدیون سدهای بزرگی هستیم که در این استان توسط دولت ها و مسئولان در دوره های مختلف ساخته شده است.

به گزارش صدای ملت ، رضا اردکانیان روز سه شنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس از توابع شهرستان باوی در شمال اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: میلیاردها مترمکعب آب که امروزه در پشت سدهای خوزستان ذخیره است فقط منبع مطمئنی برای تولید برق و گردشگری نیست بلکه نقطه امنی برای جلوگیری از بروز سیلاب در استان است.
وی در ادامه با اشاره به چهار پروژه که امروز در خوزستان بهره برداری و یا ساخت آنها آغاز شد گفت: اعتبار این چهار پروژه ۵۰ هزار میلیارد ریال است.
اردکانیان ادامه داد: یکی از این پروژه ها آغاز عملیات ساخت سد مخزنی تراز در شهرستان لالی بود که با هدف تامین آب شرب و کشاورزی و حق آبه زیست محیطی و کنترل سیلاب در منطقه احداث می شود.
وی گفت: همچنین عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی در رامهرمز و ویس به ترتیب با ظرفیت ۶۰۰ و ۹۰۰ مگاوات آغاز شد که امید است هر چه زودتر به بهره برداری برسند تا برق مطمئن و پایداری برای مصرف خوزستان و کشور فراهم شود و در مواقعی که نیاز به این میزان برق تولید شده نداشته باشیم به کشورهای همسایه صادر شود.
وزیر نیرو با اشاره به پل سه بلوطک نیز بیان کرد: با تکمیل آخرین بخش پل سه بلوطک بر روی مخزن سد کارون سه در شهرستان ایذه این پل تا پایان امسال برای تردد اهالی و گردشگران آماده می شود.

 اضافه شدن تعرفه جدید قبض آب و برق مشترکان پرمصرف

وزیر نیرو در ادامه بیان کرد: نرخ ثابتی توسط وزارت نیرو که کمتر از نرخ تورم است هر ساله به قبض های آب و برق اضافه می شود چرا که صنعت آب و برق کشور متکی به منابع داخلی است.
اردکانیان گفت: تعرفه جدیدی برای جلوگیری از هدر رفت آب و برق برای مشترکان پر مصرف در نظر گرفته شده که به قبض های این مشترکان اضافه خواهد شد و فرآیند نهایی این تعرفه در حال انجام است.
وزیر نیرو روز سه شنبه به منظور آغاز عملیات اجرایی ۲ نیروگاه سیکل ترکیبی در ویس و رامهرمز و سد مخزنی تراز لالی به خوزستان سفر کرد.

همچنین ببینید

راه ارتباطی ۸۸ روستای لرستان همچنان قطع است

روستاهای سیلزده لرستان درگیر مشکلات و مسائلی از جمله خاموشی و تخریب راهها هستند با …

طبق دستور رهبری دولت موظف به پرداخت خسارت سیل شده است

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: برای تأمین اعتبار پرداخت خسارت سیلاب مقام معظم رهبری …

مشاغل بسیاری در سیل از بین رفته است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: مشاغل بسیاری در سیل اخیر خوزستان با توجه …

ورود سامانه سرد و بارشی از بامداد فردا

کارشناس هواشناسی گلستان از ورود سامانه سرد و بارشی از بامداد فردا به استان خبر …

منتظر بحران شیر در سال آینده باشید

اولین جلسه کارگروه تخصصی قاچاق دام استان البرز با حضور دکتر توکلی مدیر کل دامپزشکی …

اقدام به خودکشی دسته جمعی در مرکز ترک اعتیاد هرمزگان

مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس گفت: حادثه در مرکز ترک اعتیاد آبشورک ۱۱ مصدوم و یک …