آخرین خبرها
خانه / استانها / نظام پرداختی فرهنگیان اصلاح می شود

نظام پرداختی فرهنگیان اصلاح می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام پرداختی معلمان با اجرای لایحه رتبه بندی بر اساس شایستگی های فرهنگیان اصلاح می شود.

به گزارش صدای ملت ، سیدمحمد بطحایی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از مرکز آموزشی، رفاهی فرهنگیان در شهرستان مبارکه افزود: با اصلاح نظام پرداختی معلمان، بخشی از مشکلات آنها برطرف خواهد شد.
وی گفت: این اقدام مبارکی در حوزه منابع انسانی است و تمام تلاش ما این است که این لایحه تا پایان امسال به مجلس ارائه شود.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ماموریت اصلی این وزارتخانه و معلمان، تربیت است و نیروی انسانی، مهمترین رُکن در تحقق نظام تعلیم و تربیت محسوب می شود.
بطحایی با بیان این که معلمان مسیر رشد و تعالی شخصیت کودکان، نوجوانان و آینده سازان کشور را آماده می کنند، تصریح کرد: هر قدمی که برای فرهنگیان برداشته شود در راستای ساختن آینده کشور است.
وی تصریح کرد: همه ما در هر بخش و سازمانی که فعالیت می کنیم باید نهایت تلاش خود را برای آسودگی خیال، آرامش و رفاه معلمان بکار گیریم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات زیاد سال های گذشته در راه تحقق رفاه و آسایش فرهنگیان اضافه کرد: امروز مسائل معیشتی معلمان کاهش پیدا کرده است اما هنوز هم با نقطه مطلوب و رفع دغدغه های معیشتی آنها فاصله داریم.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: امروز کشور با مسائل و نیازهای زیادی مواجه است که نمی توانیم در کوتاه مدت بار سنگین دغدغه های معیشتی فرهنگیان را برطرف کنیم.
بطحایی گفت: امروز دشمنان، جنگ تمام عیار اقتصادی و ناجوانمردانه ای را علیه کشور ما براه انداخته اند و تحریم های نانوشته ای را ایجاد کردند.
وی افزود: جنگ اقتصادی و تحریم ها از یکسال گذشته تاکنون محدودیت شدیدی را در ذخایر ارزی کشور بوجود آورده که در نتیجه آن، نرخ عمومی کالا و اقلام مصرفی افزایش پیدا کرده و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: بااینکه اعتبارات عمرانی امسال این وزارتخانه سه برابر شده و به بیش از یکهزار و۷۰۰ میلیارد تومان رسیده اما بدلیل تورم، قدرت عملیاتی ما نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
وی گفت: با این وجود، ما تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا این مشکلات، خدشه ای به نظام تعلیم و تربیت کشور وارد نکند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به این که مشکلات استخدامی نیروهای حق التدریسی برطرف خواهد شد، گفت: آیین نامه تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزگاران نهضت سواد آموزی در دست تهیه است و بزودی در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت.
وی در باره وضعیت حقوق فرهنگیان بازنشسته نیز اظهار داشت: فاصله حقوقی نیروهای شاغل با نیروهای همتراز بازنشسته بسیار زیاد است و این فاصله برای افرادی که در سال های دورتر بازنشسته شدند، بیشتر است.
بطحایی با بیان این که از ۲ سال گذشته اعتباری برای همترازی حقوق بازنشستگان و شاغلان آموزش و پرورش اختصاص یافته است، تصریح کرد: حدود سه هزار و۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کاهش شکاف بین حقوق شاغلان و افراد بازنشسته در آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.
وی همچنین اظهار داشت: بخش عمده مُعوقات یک سال گذشته آموزش و پرورش تا قبل از پایان سال جاری پرداخت می شود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: تخصیص این مبلغ به خزانه ارائه شده اما هنوز امکان پرداخت آن فراهم نشده است.
بطحایی همچنین گفت: سختی معیشتی بر فعالیت معلمان اثر گذاشته است و بعضی از آنها در روزهای گذشته نسبت به این شرایط اعتراض هایی داشتند.
وزیر آموزش و پرورش بااشاره به تاثیر ناخواسته آثار مشکلات معیشتی معلمان بر هدف والای تعلیم و تربیت تصریح کرد: بعضی از معلمان و فرهنگیان در ۲-۳ روز گذشته در تعداد معدودی از مدارس نسبت به وضع موجود اعتراض هایی را مطرح کردند.
وی خاطرنشان کرد: با این حال، نشان دادن اعتراض به این روش که معلم ها در مدرسه حاضر شوند اما سر کلاس درس نروند، حتی در یک مورد هم، کار بسیار ناصحیح و ناپسندی است.
بطحایی افزود: اعتراض فرهنگیان نسبت به سختی معیشتی آنها درست است اما نگرانی و ناراحتی من از روش ارائه آن است.
بطحایی با بیان این که با این رفتار و اعتراض، بی عدالتی را در جامعه ترویج می دهیم، گفت: اعتراض با این روش، ضد تعلیم و تربیت است و نابرابری در فرصت های آموزشی و نبود عدالت آموزشی را به دانش آموزان تلقین می کند.
به گزارش صدای ملت ، مرکز آموزشی – رفاهی فرهنگیان شهرستان مبارکه با هدف خدمت رسانی اقامتی به معلمان، امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره برداری رسید.
این مرکز در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع و زیربنای ۲ هزار و۵۰۰ مترمربع در یک طبقه با ۵۳ میلیار ریال اعتبار از محل درآمدهای اختصاصی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به بهره برداری رسید.
این مرکز ظرفیت پذیرایی بیش از یکهزار نفر در ۲ سالن را دارد و دارای سه سوئیت، سالن غذاخوری، رستوران و کافی شاپ است.
شهرستان مبارکه در۵۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

همچنین ببینید

شماره ۱۴۶۳ روزنامه صدای ملت

تجمع اعتراضی تعدادی از کارگران نیشکرهفت تپه

تجمع اعتراضی تعدادی از کارگران نیشکرهفت تپه کارگران نیشکرهفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی …

ثبت اسناد مازندران با کمبود نیرو و فضای اداری مواجه است

ثبت اسناد مازندران با کمبود نیرو و فضای اداری مواجه است مدیرکل ثبت اسناد و …

هماهنگی‌ها برای موج دوم زائران اربعین انجام شده است

هماهنگی‌ها برای موج دوم زائران اربعین انجام شده است استاندار خوزستان گفت: هماهنگی‌های لازم برای …

سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است

سهم اردبیل از طرح توسعه ملی مشاغل خانگی ۲هزار نفر است مدیر کل تعاون، کار …

گلایه سیل‌زدگان از نظام مهندسی و کمبود تسهیلات

پلدختر۷ ماه پس از سیل گلایه سیل‌زدگان ازنظام مهندسی وکمبودتسهیلات کمبود تسهیلات پرداختی، دریافت هزینه‌های …